Альона Бабак: «Кошти мають сплачуватися споживачем лише за спожитий газ»

В Україні продовжується боротьба проти неправомірних нарахувань за газ. За словами народного депутата від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Альони Бабак, є перші перемоги.

Вона пояснює: «У лютому цього року набув чинності закон щодо заборони будинкових лічильників газу, який ініціювали депутати від «Самопомочі».

Але в регіонах газові компанії продовжують нараховувати за газ за завищеними нормативами, апелюючи до норм підзаконного акту – Кодексу газорозподільних систем. Там сказано: якщо споживач відмовився від встановлення загальнобудинкового лічильника газу, має платити за споживання газу за нормою втричі більшою від звичайної. Оскільки Кодекс розроблено НКРЕКП, звичайно, Комісія підтримує цю практику».

Але, продовжує народний депутат, 11 квітня 2018 року Київський апеляційний адміністративний суд у справі №826/1413/17 ухвалив постанову, якою визнав, що положення Кодексу газорозподільних систем призводять до порушення прав споживача, оскільки кошти мають сплачуватися споживачем тільки за той газ, який він дійсно спожив. Тобто, положення Кодексу, які стосуються нарахування плати за газ за завищеними нормами, у разі відмови споживача від встановлення загальнобудинкового лічильника газу визнано незаконними.  

«Постанова суду набрала законної сили з дати її ухвалення! НКРЄКП, звичайно, подаватиме касаційну скаргу до Верховного Суду, але вже зараз усі, хто відмовився від встановлення загальнобудинкового лічильника і склав відповідний акт, можуть не платити за завищеними нормативами», – підсумовує Альона Бабак.

Альона Бабак
object(WP_Term)#12934 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини