Альона Бабак: «Хаосу в житлово-комунальному господарстві не відбудеться»

Цього тижня парламент ухвалив ряд важливих для сфери житлово-комунального господарства ініціатив. Зокрема, за словами народного депутата від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Альони Бабак, мова про рішення не відтерміновувати дію закону про житлово-комунальні послуги в частині запровадження ринку управління житлом.

Вона зауважує: «Починаючи з наступного тижня, можна сказати, що вже ніхто не зможе диктувати власникам житла, хто управлятиме їхнім житлом. Тепер ми очікуємо від уряду буквально протягом місяця на типовий договір на надання послуг управління, і власники повністю стють дієздатними та такими, хто зможе управляти своїм житлом. Це надзвичайно важливо та дуже добре».

Більш того, Верховна Рада врегулювала аспекти, що стосуються надання субсидій на перехідний період запровадження закону про житлово-комунальні послуги. Альона Бабак говорить: «Відтермінували також введення положень закону по пені. Раніше, вважаючи, що закон набуде чинності з 10 червня, пеня вводилась з 1 січня 2019 року. А ми відтерміновуємо до фактично закінчення наступного опалювального сезону, до 1 травня 2019 року».

Паралельно, на жаль, акцентує народний депутат, парламент був змушений відкласти і набуття чинності окремих положень закону, що стосуються надання послуг водо-, електро-, газо-, теплопостачання, поводження з відходами. Причина цього – той факт, що уряд та Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг не встигли підготувати договори на надання цих послуг та порядки формування тарифів.

«Ми просто не могли залишати в хаосі та невизначеності, без відсутності договорів на період, коли би було введено закон про житлово-комунальні послуги, а підзаконних актів, які би його виконували, не було би. Головне, щоб Президент підписав зазначені зміни», – підсумовує Альона Бабак.

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини