Альона Бабак: «Державу позбавляють управління компанією НАК «Нафтогаз України»

Протягом останніх місяців робочою групою з питань прискорення реформи НАК «Нафтогаз України» під головуванням віце-прем’єр- міністра Володимира Кістіона, до якої від «Об’єднання «Самопоміч» входить Альона Бабак, опрацьовуються можливі варіанти щодо зміни корпоративного управління НАК «Нафтогаз України», а також можливість та необхідність відокремлення газотранспорту від газосховищ.

Представники НАК «Нафтогаз України» пропонують зміни щодо корпоративного управління компанією, згідно із якими держава як акціонер повністю усувається від впливу на свої стратегічні об’єкти державного майна, такі як газотранспортна система України та підземні сховища України. Усі повноваження акціонера, які належать державі, пропонується передати Наглядовій Раді. При цьому представники від держави повинні будуть голосувати на власний розсуд в інтересах компанії, а не в інтересах акціонера – держави, як це визначено сьогодні в законі «Про управління об’єктами державної власності».

Окрім того, пропонується скасувати процедуру затвердження фінансового плану для НАК «Нафтогаз України», чим держава, як акціонер, буде позбавлена можливості впливати на витрати державної компанії.

Також передбачається, що дочірні компанії Нафтогазу (Укртрансгаз, Укргазвидобування, Укртранснафта та інші) будуть перераховувати дивіденди не до Державного Бюджету України, а на рахунки Нафтогазу. Це, за даними Міністерства фінансів України, призведе до втрат Державного Бюджету України у розмірі близько 5 млрд грн.

А державні пакети акцій ПАТ «Укрнафта» та облгазів мають стати власністю компанії НАК «Нафтогаз України», у звязку із чим держава їх фактично втратить.

Як зазначає народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Альона Бабак, що стосується відокремлення газотранспорту від газосховищ, то «Нафтогаз» і досі не надав обгрунтувань щодо доцільності такого відокремлення, наявності професійного технічного аналізу щодо впливу на безпеку газопостачання та енергобезпеку держави загалом. Незрозумілим залишається й те, яким буде економічний ефект від такого відокремлення для Державного Бюджету України.

Не погоджуючись із таким підходом до реформування державної компанії НАК «Нафтогаз України», Альона Бабак, як член робочої групи, надала свою окрему думку до підготовленого робочою групою проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення корпоративного управління юридичних осіб, акціонером (засновником, учасником) яких є держава».

Народний депутат наполягає на виключенні із законопроекту норм, які фактично позбавлять державу можливості управління державною компанією НАК «Нафтогаз України», а також можливості отримання дивідендів від діяльності дочірніх компаній Нафтогазу.

Відтак, фракція «Об’єднання «Самопоміч» закликає членів робочої групи звернути увагу на ці пропозиції та не допустити просування законодавчих змін, які призведуть до значних втрат для країни.

Альона Бабак
object(WP_Term)#13024 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини