Активісти «Самопомочі» з Одеси та Вінниці врятували від загибелі майже 300 овець

«Концтабором для тварин» встигли охрестити фуру з трьома сотнями овець, які два тижні без води та їжі простояли у порту Чорноморська. Понад півсотні тварин загинули. Але могли б позбутися життя усі, якби не тиск зоозахисників.

Яна Титаренко, керуюча справами Одеської обласної організації партії «Самопоміч», про ситуацію з тваринами дізналася однією з перших. У порту Чорноморська у багаторівневій фурі від спраги та голоду вмирають вівці. Як з’ясувалося, від них відмовився покупець у Туреччині, відтак, живий товар повернули в Україну.

Проте, випускати овець з терміналу   заборонили ветеринари. Начебто тварини могли підхопити небезпечні хвороби у Туреччині.

-Власниця тварин мала документ, що вони на територію Туреччини не ступали. Але справа в тому, що морський кордон паром перетнув, тому формально вівці побували на території Туреччини, – розповіла Яна Титаренко. – А оскільки у цій країні тварини могли заразитися небезпечними хворобами, закон передбачає одне — утилізацію, тобто знищення усіх тварин. Активісти вирішили: цього не допустять.

Взялися перекривати дорогу, аби не дозволити вивезти тварин на знищення. Домоглися приїзду обласного керівництва та представників міністерства. Ті пообіцяли: перевезуть тварин до Тульчина (Вінницька область) на територію ветеринарного санітарного заводу, де, врешті, їх можуть випустити.

-Ми одразу ж зателефонували до наших колег із Вінницької «Самопомочі». Ті чекали на прибуття фури і пильнували, аби з тваринами нічого не сталося.

-Ми весь день були на місці та готувалися до приїзду вантажівок, в яких були 316 овець. Після розвантаження та підрахунку, ми маємо 259 живих тварин, яких необхідно зберегти. Нам пообіцяли, що мертві вівці будуть утилізовані, а живі продезинфіковані та відправлені до карантину. Наше завдання – простежити за виконанням обіцянки», – розповів Андрій Поджаренко, голова Тульчинської районної організації «Об’єднання «Самопоміч».

У суботу ввечері фура із виснаженими вівцями прибула до Тульчина на ветеринарний санітарний завод, де займаються утилізацією тварин. Тамтешні фахівці забрали мертвих тварин. Для живих зробили спеціальний вольєр. Голова постійної комісії з питань охорони здоров’я Вінницької облради, депутат «Самопомочі»  Ярослав Хребтій розповідає:  «Ми поїхали на завод, аби проконтролювати, щоб тварини, які два тижні страждали через людську безгосподарність і недбалість, нарешті опинилися у належних умовах. На місці ми переконалися, що для них спеціально встановили загорожу, підготували їжу та воду. Ветеринари надали зоозахисникам необхідний перелік того, що тваринам зараз необхідно, зокрема ліки», – коментує ситуацію Ярослав Хребтій.

У важкому стані досі 9 тварин, ще троє померли у понеділок. Чи є вівці носіями небезпечних інфекцій, чого так боялися ветеринари, визначать після відповідних аналізів. Зараз у тварин беруть кров, остаточні результати досліджень обіцяють надати до кінця тижня. Що далі буде з тваринами, поки що невідомо.

-Звісно, це приватна власність, – коментує керуюча справами Одеської обласної організації партії «Самопоміч» Яна Титаренко. Однак власниця, яка погодилася на утилізацію овець, написала відмову від них. Тому можна через суд визнати тварин нічийними. І повернути у власність держави.

– Ситуація з вівцями викрила чимало проблем. Зокрема, як виявилося, вівці, яких намагалися вивезти до Туреччини, чекали на потомство. Хоча закон забороняє вивозити тварин в такому стані.

– Це така схема, коли покупець платить за 300 тварин, а отримує фактично 400-500. Тому багато запитань до установ, які видають дозволи, до ветеринарів. Як вони дозволили вивозити тварин? Більш того, допоки ми чекали звільнення цієї фури, нам вдалося повернути на ферму іще один вантаж з вівцями, деякі з них окотилися просто в порту! – розповідає Яна Титаренко.

-Іще одне важливе питання, на яке сьогодні немає відповіді: чому термінали, які не мають карантинних майданчиків, перевозять тварин. Навіть якщо немає небезпеки поширення захворювань. Якщо скажімо, паром не може вийти на воду — де мають утримуватися тварини? Необхідно вносити поправки до Закону України, відповідно до якого, зараз можливий лише варіант повної утилізації ні в чому не винних тварин.

Необхідно заборонити транспортні перевезення живих істот без належного з ними поводження. Ми маємо бути гуманною країною, – наголошує Яна Титаренко.

фото: Animal-Sos-Odessa

object(WP_Term)#12932 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини