Аграрії vs рейдери. На чиєму боці держава?

«Об‘єднання «Самопоміч» б‘є на сполох через катастрофічну ситуацію, яка триває з рейдерськими захопленнями в аграрному секторі. Те, що зараз відбувається, депутати політсили порівнюють з «червоним терором».

«Рейдерство в Україні сьогодні нагадує найгірші більшовицькі традиції, коли сто років тому так само у неозброєних селян нахабно відбирали врожай», – завив нардеп Роман Семенуха.

Такі схеми, на жаль, діють і в сучасній Україні. Зокрема, Юрій Костюк – представник громади села Перемога, що на Харківщині, розповів про схему, за якою влада на свій розсуд розпоряджалась людською землею протягом кількох десятків років. Після розпаду радгоспу селищна рада замість розпаювання земель, на свій розсуд віддала їх в оренду. Селяни обурились і звернулись до суду. Зрештою, Верховний Суд визнав такі дії незаконними і розірвав договір. На це місцева влада уклала інший договір про оренду з іншим приватним підприємством. При цьому, досі понад 500 родин не можуть отримати свої паї. За 20 років боротьби за свою ж землю кожна родина втратила до 50 тис. гривень.
При цьому, жодного покарання представники місцевої влади та Держгеокадастру не понесли.

«Така безкарність – це результат тісної співпраці місцевої влади, правоохоронців та злочинців, – додав Роман Семенуха. – Злочинний тандем забезпечує низку схем, за якими злочинці відбирають ділянки, урожай, майно та підприємства. І, на жаль, такі схеми покриваються і в судах».

«Це історія про комерційне рейдерство, а воно буває ще й державним, – додає інший нардеп «Самопомочі» Іван Мірошніченко. – Коли держава за підробленими документами, сфальсифікованим рішенням суду, прокуратури і слідчих, переслідує бізнес, якому 15 років, який інвестиційно привабливий, працює з найбільшими компаніями світу, має високу репутацію, і от зараз заганяють його в борги».

Мова йде про підприємство «Павлоград-зернопродукт». Воно успішно працює 2002 року, створило 300 робочих місць. Його контрагентами і партнерами є ряд міжнародних компаній. Але вже два місяці роботу підприємства перетворили на суцільне пекло. З чотирьох судів різних областей приходять у банки, де знаходяться розрахункові рахунки, підроблені рішення суду. І банки, які зобов‘язані на такі рішення реагувати, блокують рахунки. Підприємство не може провадити господарську діяльність, людям не виплачується зарплата.

У серпні «Павлоград-зернопродукт» на Антирейдерському форумі звернувся до громадської організації «Бізнес-варта». Її представниця Ольга Матвіїва каже, що одними фальшивими судами рейдери не заспокоїлись.

«Малюється підроблена вимога Генеральної прокуратури і розсилається міжнародним компаніям, які є партнерами даного підприємства. Витребують документи про фінансово- господарський стан. Далі – наступне підроблене рішення суду йде на державну виконавчу службу, де дуже дивно себе повели державні виконавці. В нас є документи, які свідчать про фальсифікацію, в тому числі і державної виконавчої служби. Аналогічно підроблене рішення суду йде на податкову, де блокуються ПДВ рахунки. Відповідно, страждають партнери».

Ситуація і досі не вирішена. Аграрії та громадськість просять медіа та депутатів втрутитись у ситуацію доки не пізно.

Депутат «Самопомочі» Тетяна Острікова звертає увагу, що винні у рейдерських війнах сидять у високих державних кабінетах: «Це було б неможливо без кришування і прямого сприяння правоохоронних органів і політиків як місцевого рівня, так і загальнонаціонального. Також це було б неможливо без спеціальних умисних дій чи бездіяльності Міністерства юстиції та реєстраційних органів з його сфери і відповідної антирейдерської комісії. Ці службові особи безпосередньо причетні до всіх випадків агрорейдерства в Україні».

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини