Агломерації зараз потрібні не стільки місцевому самоврядуванню, скільки державі, — Зубач

Після дискусії на Форумі місцевого самоврядування у Львові тема міст – агломерацій продовжує набирати обертів.
У понеділок на базі комітету державного будівництва, регіонального розвитку та місцевого самоврядування у Києві було проведено круглий стіл «Правове регулювання співробітництва територіальних громад навколо великих міст України». На цьому заході я вперше публічно презентував розроблений законопроект «Про міські агломерації». Паралельно пропозиції щодо правового врегулювання цього питання подав також Інститут громадянського суспільства.

Як влучно сказав один з учасників круглого столу, заперечувати урбанізацію – це як заперечувати силу тяжіння: можна, але боляче ) Прикро, що за всі роки незалежності українська влада нічого не зробила для впровадження агломерацій, тим самим роблячи «боляче» в першу чергу економічному зростанню та збалансованому регіональному розвитку держави.

Хоча при цьому Україною ще раніше ратифіковано Декларацію ООН про міста та інші населені пункти у новому тисячолітті 2001 року. Цією Декларацією було чітко визначено, що наслідком урбанізації стало формування міських агломерацій, які «…простягаються за межі адміністративних кордонів міст, охоплюють дві чи більше адміністративні одиниці, мають місцеві органи влади з різними можливостями і пріоритетами та страждають від відсутності координації;..».

Тому на сьогоднішній день, хочемо ми того чи ні, міські агломерації в Україні по факту існують. Але у зв’язку з відсутністю правового регулювання їх існування є хаотичним і не приносить значної користі. Прийняття закону про міські агломерації дозволить залучити потенціал та можливості великих міст для підвищення конкурентоспроможності та зростання економіки відповідних регіонів та держави в цілому.

На моє глибоке переконання агломерації зараз потрібні не стільки місцевому самоврядуванню, скільки власне державі та її регіональній політиці. Це прекрасно розуміє перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Вячеслав Негода, якому дякую за підтримку законопроекту та готовність долучитися до його спільного доопрацювання.

Цікавим був виступ спеціального радника Уряду України з питань децентралізації Ради Європи Даніеля Попеску, який показав глибоке розуміння цієї проблематики та розповів про європейські підходи та стандарти регулювання агломерацій.
Оскільки більшість присутніх відзначили важливість та своєчасність цієї законодавчої ініціативи, потрібно найближчим часом провести ряд консультацій, врахувати усі якісні пропозиції та вийти на реєстрацію законопроекту.
P.s. на фото – дивовижний Великий Портленд. Колись так буде в Україні…

Любомир Зубач
object(WP_Term)#13021 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13022 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті