Абонплата за повітря або 50 відтінків Роттердаму «по-рошенівськи»

Регулятор привітав нас всіх з днем дурня та з першого квітня запроваджує нову систему оплати за використаний газ: один платіж за паливо як товар, і додатковий – за витрати на його доставку і розподіл серед споживачів, що є абонплатою за підключення до системи газопостачання.

“Вместо того, чтобы на каждую газовую плиту поставить счетчик, они все газовые плиты поставили НА счетчик”

Це означає тільки одне: +100-200 грн. до наших платіжок за газ та мільярди гривень кешу Фірташу та Ко щороку.

За умови, коли ринок газу відсутній і 70% облгазів в Україні контролює «Регіональна газова компанія» Фірташа, говорити про ринкову реформу структури платіжки просто смішно. Замість того, щоб обмежити вплив олігарха та його соратників, НКРЕ вирішує додатково забезпечити його бізнес-імперію.

Тепер поясніть, за ЩО додатково має платити споживач?

У споживача з’явиться вибір між постачальниками газу? – Ні.
За монополії облгазів на мережі, вхід на ринок інших постачальників неможливий. Якщо теоретично це і можливо, то ціна на газ в них явно не буде нижчою.

Чи Ви вірите, що ці кошти підуть на модернізацію мереж? – Забудьте. Як і не було в попередні роки.

І знову ж таки, де було публічне обговорення зміни структури платежу? Де розрахунки?? Де обговорення в профільному Комітеті? Регулятор продовжує працювати за власними непрозорими схемами.

І нас вже ставлять перед самим фактом прийнятого рішення.

Найбільше, мені сподобалась презентація НКРЕКП про соціальне дослідження серед населення. Нібито проведено анкетування споживачів, і 71% опитаних громадян підтримують деталізацію рахунків за спожитий газ та за користування мережами. Якби ж людям нормально пояснили, за що, кому і скільки вони реально платитимуть.
Чому Комітет ПЕК дізнається про прийняті рішення в останню чергу? Де публічні консультації, обговорення, розрахунки?

Чи презентаціїї з гарними картінками та відео з Ютубу достатньо?

З сьогоднішнім пропрезидентським складом НКРЕКП ми будемо щомісяця отримувати сюрпризи під обгорткою «лібералізації ринку».

Тільки повна ротація нинішнього складу зможе дати шанс на справделивого енергетичного арбітра.

Вікторія Войціцька
object(WP_Term)#13026 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13027 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті