50 відтінків забезпечення енергетичної незалежності країни в умовах воєнного стану

Направляла звернення до міністра Насалика, МВС та НАБУ щодо відсутності забезпечення створення належних запасів вугілля на Луганській ТЕС та бездіяльності Міністерства енергетики з цього приводу.

Керівництво компанії ДТЕК «Східенерго» не забезпечило створення належних запасів вугілля на складах Луганської ТЕС (ЛуТЕС). Це, у свою чергу, зумовило жовтневе рішення Кабміну про перехід Луганської ЛуТЕС на виробництво електроенергії з використанням природного газу. Як наслідок, місячна вартість генерації електроенергії на цій тепловій електростанції зросла на 400 млн грн.

Хто має взяти на себе ці додаткові витрати? Часом не споживачі?

Очевидно, що посадові особи Міністерства енергетики не проконтролювали виконання планів накопичення вугілля на складах.

У МЕВПУ відповіли на моє звернення і фактично надали документальні докази своєї бездіяльності.
У відкритих джерелах зазначається, що постачання російського вугілля на ЛуТЕС припинилось 12 жовтня через блокування. Однак згідно з таблицею, наданою Міністерством, дефіцит вугілля на складах ЛуТЕс почав формуватися задовго до середини жовтня.
Станом на початок серпня недовиконання плану заповнення складів вугіллям становило трохи менше однієї тисячі тонн (53,9 замість 54,8 тис т ). Однак вже на початок вересня дефіцит загрозливо зріс більш ніж у тридцять разів (34 замість 62 тис т).

Чи вживало Міністерство якісь екстрені заходи для виправлення ситуації? Саме це було необхідно своєчасно робити, аби потім не приймати рішення в останній момент вже під час опалювального сезону.

Кризову ситуацію вдалось стабілізувати, проте сам факт невжиття Міністерством випереджальних заходів, щоб унеможливити її виникнення, не може не насторожувати. І викликає масу запитань.

Якою логікою керуються чиновники МЕВПУ, виконуючи свої функції? «У крайньому випадку за наші проколи заплатять промислові споживачі. Цього разу або наступного»?

Навіщо взагалі існують плани заповнення складів, і навіщо існують профільні підрозділи Міністерства, якщо все одно на зрив плану ніхто не реагує?

Які заходи за чотири роки було вжито владою, щоб відновити енергетичний зв’язок Луганського «енергопівострова» з рештою країни, щоб не допускати надзвичайних подій у майбутньому?

І головне. Якщо у формально «мирний» час, Міністерство енергетики показує таку «оперативну» реакцію на проблеми у прифронтовій зоні, то якою ж тоді буде якість роботи відомства зимою під час опалювального сезону вже в умовах воєнного стану?

Вважаю, що питання подібної бездіяльності Міністерства енергетики повинно підніматись на засіданнях Уряду. У свою чергу, паралельно звернулась до МВС та НАБУ з вимогою вжиття відповідних заходів. Міністерство внутрішніх справ проміжну відповідь вже надало. Триматиму подальший розвиток подій під своїм контролем.

Вікторія Войціцька
object(WP_Term)#13149 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13150 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті