5 мільярдів потрібно спрямувати не на проїдання, а на енергоефективність

“Цей рік уряд мав би оголосити не лише роком доріг, а як мінімум, – роком доріг і теплого будинку. При такому зростанні ціни на опалення, гарячу воду, газ і електрику не витрачати бюджетні кошти на облік, утеплення і регулювання споживання – це просто економічно невиважено. Сьогодні ми будемо робити в парламенті все, щоб 5 мільярдів пішли не на проїдання, а на енергоефективність”, – повідомила народний депутат від “Самопомочі” Альона Бабак.

Рік тому “Самопоміч” підтримала запровадження ринку газу, адже у 2014-му на загальні дотації Нафтогазу Україна витратила колосальні кошти – 100 мільярдів гривень (для порівняння – на військові потреби 80 мільярдів) – тоді ми не могли собі дозволити продовжувати утримувати ще одну війну. Тому вже в 2015 році було витрачено 52,4 мільярди, а на цей рік забюджетовано 35 мільярдів для спрямування у вигляді субсидій.

“Проте, ринку газу як не було, так і нема. Наразі, для того, щоб комерційна компанія могла продати газ споживачеві, вона спершу має попросити дозволу взяти газ з ресурсів Укргазвидобування у Нафтогазу. Такі спроби були, але Нафтогаз цього права не дав – отже фактично споживач не має вибору. Щоб ринок запрацював, нам не потрібен такий посередник, нам потрібна біржа – так це працює у всьому світі”, – зазначає Альона Бабак.

Самопоміч не буде підтримувати пропозицію уряду збільшити витрати бюджету на субсидії з 35 до 40 мільярдів гривень. Наша пропозиція наступна: ці 5 мільярдів, які знайшлись, спрямувати вже цього літа на програму енергоефективності – на механізми регулювання споживання, утеплення, облік.

Ми пропонуємо монетизацію субсидій – з правом використати гроші лише на оплату житлово-комунальних послуг або на енергоефективність (це вже стимулює економити – наприклад, зайвий раз закрити кран і спрямувати заощаджені кошти на утеплення).

“Вчора міністр соціальної політики Рева на зустрічі фракції “Самопоміч” з Прем’єр-міністром Гройсманом сказав, що в бюджеті немає 40 мільярдів живими грошима на субсидії. Відразу виникає запитання, за рахунок чого ж тоді відбуваються всі ці взаємозаліки, якщо грошей нема? Насправді кошти принаймні в розмірі 3 мільярдів гривень мають бути (одномісячне нарахування субсидій). Їх треба знайти і один раз дати грошима і потім економіка запрацює: ми витратимо на оплату, теплопідприємства платитимуть живими грошима Нафтогазу, а він – ПДВ і ренту в бюджет України”, – пропонує нардеп від “Самопомочі”.

Позиція фракції “Об’єднання “Самопоміч” щодо проблеми з тарифами на газ:

1. Зробити крок в напрямку формування справжнього ринку газу через механізм біржі, (усунення Нафтогазу з відносин між Укргазвидобування і споживачами).

2. 5 мільярдів, які є в бюджеті, і які уряд пропонує направити додатково на субсидії – замість цього витратити на енергоефективність.

3. Всім хто дійсно потребує допомоги виділити кошти живими грошима з правом використання тільки на оплату платіжок і на утеплення.

Альона Бабак
object(WP_Term)#13156 (16) { ["term_id"]=> int(127) ["name"]=> string(20) "Енергетика" ["slug"]=> string(6) "energy" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(127) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(14) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(127) ["category_count"]=> int(14) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(20) "Енергетика" ["category_nicename"]=> string(6) "energy" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13157 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13158 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Енергетика