Саме стільки отримає від малого та середнього бізнесу влада, чиї депутати зареєстрували законопроект, який пропонує скасування третьої групи єдиного податку і обмеження другої групи.
Сьогодні на брифінг до Верховної Ради приїхали представники реального бізнесу – підприємці з Білої Церкви. Разом з народними депутатами Тетяною Остріковою та Романом Семенухою вони звернулися до влади з вимогою припинити тиск на тих, хто створює у цій країні внутрішній валовий продукт і робочі місця.
«Український бізнес чекав на скасування Президентом податку на прибуток та запровадження податку на виведений капітал. На жаль, не дочекалися, – заявила Тетяна Острікова. – Натомість представники БПП зареєстрували законопроект, який передбачає скасування третьої групи єдиного податку. Суспільству нав’язується думка, що це «схемники», а не реальний бізнес. Це неправда. Це підприємці, що представляють реальні сектори економіки – страхування, торгівлю, IT, транспортні та будівельні послуги».
Роман Семенуха додав, що замість того, аби боротися з розкраданням ПДВ, контрабандою, контрафактом, іншими схемами, якими опікуються можновладці, влада розпочинає масштабний тиск на малий бізнес.
«Близько 129 тисяч працюючих ФОПів ліквідувалися минулого року, така ж кількість закрилася у 2016-му, – сказав Семенуха. – Проте саме ці люди створюють реальний ВВП країни, створюють робочі місця в реальних секторах економіки».
Сьогодні в Україні зареєстровано близько 1, 7 млн ФОП, і такими ініціативами їх не просто обкрадають. Їх підштовхують до радикальних рішень – виїжджати з країни або йти у тінь.
Таку позицію озвучили підприємці з Білої Церкви.
«Все, що депутати від БПП отримають від нас, якщо ми підемо у тінь – це 5 копійок! – кажуть підприємці. – Це реальна ціна дій влади і сума податків, що ми їй заплатимо».
Фракція «Самопоміч» виступає категорично проти таких непродуманих ініціатив.
«Підприємці повинні самі виявити бажання перейти на загальну систему, і зроблять вони це тільки у тому разі, коли система оподаткування буде простою і зрозумілою, а спілкування з податківцями буде зводитися до електронного кабінету», – підсумувала Тетяна Острікова.
Податок на виведений капітал, електронізація сервісів, спрощення загальної системи – це призведе до того, що підприємцю буде вигідніше переходити на загальну систему оподаткування, а не лишатися на спрощеній.