4G в Україні дали «зелене» світло

Кабінет Міністрів України затвердив постанову, яка встановлює мінімальний розмір плати за видачу відповідних ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України. Це останній крок, який дозволяє регулятору – Національній комісії з питань зв’язку та інформатизації – провести чесний та прозорий тендер на видачу ліцензій на 4G.

«Технологічний прорив, який здійснила Україна за останні три роки, справді надихає, оскільки ми отримали реальний шанс на повномасштабну розбудову цифрової економіки України. Держава нарешті отримала шанс скоротити цифровий розрив зі світом, із запуском 4G ми відкриємо можливості для інвесторів, нарешті зможемо повноцінно розвивати електронні послуги в усіх без винятку сферах життя», – прокоментував Олександр Данченко, голова Комітету ВРУ з питань інформатизації та зв’язку.

4G – це технологія мобільного доступу до мережі інтернет на надвисоких швидкостях до 450 Мбіт/с. Завдяки прозорому тендеру на видачу ліцензій на 4G, державний бюджет додатково отримає 6,3 млрд грн. Окрім прямих фінансових надходжень, розгортання високошвидкісної мережі дасть можливість додатково залучати в Україну інвестиції на розвиток інфраструктурних проектів. Поза тим, держава стане привабливим майданчиком для регіональних представництв всесвітніх ІТ та інноваційних компаній. Підприємці, що працюють у сфері електронної комерції, зможуть значно розширити напрямки своєї роботи, що дозволить створювати нові робочі місця, покращить рівень бізнесової привабливості та збільшить надходження до держбюджету від сплати податків.

Народні депутати, члени фракції «Самопоміч» Олександр Данченко та Роман Семенуха брали активну участь у процесі підготовки та погодження документів, необхідних для проведення тендеру на 4G. Незважаючи на спроби окремих політиків зірвати процес та завдяки відкритий публічній позиції ринку за сприяння нардепів «Самопомочі», тепер немає жодних перепон для проведення тендеру.

object(WP_Term)#13015 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини