«25% держбюджету потрібно вкладати в освіту та науку», – Андрій Садовий

А кошти взяти з акцизу на алкогольні та тютюнові вироби. Про це лідер «Об’єднання «Самопоміч» та міський голова Львова Андрій Садовий заявив в інтерв’ю кримськотатарському телеканалу «ATR».

«Важливо, щоб ми в школі розвивали дитину, давали їй нові знання і пізнання. А головне – навчали бути креативною. Сьогодні треба значні кошти інвестувати в те, щоб діти вміли малювати, щоб займалися музикою. Точні, природничі науки і мови це само собою. Де взяти кошти? Все просто – з акцизу, так званого «податку на гріх», – заявив Садовий.

За його словами, від продажу тютюну та алкоголю в бюджет надходить близько 60 млрд грн на рік. І ці кошти необхідно першочергово скерувати на освіту, науку та фізичну культуру.

«У бюджеті держави освіта з наукою повинні становити близько 25%. Це основа основ, це фундамент. Подивіться, як розвивалися після Другої світової війни Німеччина чи Японія. Основна стаття видатків була освіта. Подивіться на Туреччину, які карколомні кроки вони зробили протягом останніх 25 років. І ставка також на освіту», – пояснив Садовий.

І додав, що бажаючі поступати в університети на вчительські спеціальності врешті зіштовхнуться з дуже високим конкурсом, тому що зарплата вчителя має бути однією з найвищих в Україні. Тоді система запрацює.

object(WP_Term)#12918 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини