Нам потрібна стратегія інтеграції тимчасово переміщених осіб до нових умов життя

Хороша погода , смачна їжа, музика та настрій – ми часто хочемо жити поза реальністю. Проте, вона жорстока й постійно нас туди повертає – у війну, бідність та сотні тисяч людей з проблемами на рівні виживання.

Вже не тимчасово переміщені особи. Спробували в форматі «відкритого мікрафону» почути представників ТПО з усієї країни.

Мої висновки з розмови.

Концептуальні проблеми:

1. Державна політика інтеграції переміщених осіб за нових умов життя: як в громаду , так і щодо робочих місць. Можливо перенавчання та перекваліфікація.
2. Житлові умови та побутові 
3. Соціальні гарантії 
4. Психологічна підтримка
5. Роль в суспільстві та підтримка переміщених осіб іншими членами суспільства 
6. Інформаційна політика 
7. Освіта та усвідомлення реалій війни в країні

Технічні та організаційні питання:

1. Перепустки 
2. Транспортні коридори та пункти пропуску 
3. Ускладнення для не мобільних людей виїхати з непідконтрольної території для ідентифікації 
4. Принизливі дозвільні режими , які постійно змінюються й жодного механізму консультацій з цією великою групою населення 
5. Пенсійні виплати мешканців Дон та луг о прив’язані до довідки впо (законопроект 6692). Можлива причина штучних ускладнень – економія коштів бюджету.
6. Виборчі права переміщених осіб
7. Оформлення документів громадянам на окупованих територіях
8. Реєстрація місця проживання

Висновок: в державі та у влади має бути єдине розуміння ситуації, державна політика щодо війни та комунікація суспільству, що відбувається в країні.

Єдиний словник , якщо хочете: війну з самого початку мала б назвати війною. Не тримати населення в ілюзіях.

Це задача влади та державних інституцій розпланувати, що і кому робити за будь-яких сценаріїв та прокомунікувати на що розраховувати/не розраховувати людям.

І головне: нема гарантій , що ситуація не довготривала , а це значить, що соціальні виплати чи рішення короткострокового характеру не є ефективними. Треба сідати й напрацьовувати системне бачення та системну стратегію інтеграції людей до нових умов життя.

Олена Сотник
object(WP_Term)#12923 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#12924 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті