Нафтогаз відмовляється розкрити інформацію про власні «ринкові» закупівлі у швейцарської дочки

Нафтогаз сьогодні повідомив, що Уряд домовився з МВФ про підвищення цін на газ для населення.

Дивно, що новину озвучують не представники Уряду, а керівник державної компанії. Особливо дивно це звучить на фоні систематичної відмови надати інформацію про закупівлі газу у своєї швейцарської дочірньої компанії.

Тобто, повідомляти про підвищення цін на газ для населення – так ми перші. А розкрити інформацію про власні «ринкові» закупівлі у швейцарської дочки – проблематично…

Днями отримала чергову відмову НАК “Нафтогаз України” у наданні відомостей щодо цін закупівлі НАКом природного газу у швейцарського трейдера Naftogaz Trading Europe S.A. Це стосвідсоткова “дочка” “Нафтогазу” у Швейцарській юрисдикції, яку НАК активно використовує для імпортних операцій останні декілька років. Звідки вона бере газ і за якою ціною, які несе витрати і з якою метою функціонує достеменно не відомо.

Починаючи з весни 2018-го року я зробила кілька звернень до “Нафтогазу”, щоб зрозуміти, яким чином формується ціна імпортного газу в цій Щвейцарській “прокладці”, і, взагалі, навіщо вона “Нафтогазу”, який так пишається співпрацею зі відомими європейськими газовими трейдерами.

Проте і цього разу НАК знайшов не зовсім релевантну судову практику, аби не надавати відомості, які становлять суттєвий суспільний інтерес і які мають бути надані народному депутату України в межах виконання контрольної функції Парламенту (зі сканом відповіді “Нафтогазу” можна ознайомитись нижче).

Цікаво, що рік тому, коли мова не йшла конкретно про цих загадкових “швейцарців”, “Нафтогаз” на моє звернення розкрив інформацію щодо обсягів та ціни закупівлі імпортного природного газу в розрізі кожного окремого контрагента у відповідності до кожного окремого договору та окремо за кожен місяць (скани також додаються).

Вирішила перевірити послідовність молодих реформаторів і надіслала точно таке ж зверненн, як рік тому. Чекатиму на інформацію щодо NTE SA у відповіді на це звернення. І паралельно вивчатиму інші правові шляхи отримання відомостей щодо NTE SA.

Дуже вже підозрілою виглядає така утаємниченість схеми з закупівлями “Нафтогазом” газу у цих “швейцарців”.

Якщо все так само прозоро і зрозуміло, як рік тому, чому б НАКу не нададти ці дані у встановленому порядку?

Вікторія Войціцька
object(WP_Term)#13150 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13151 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті