Місцеві активісти з Кривого Рогу відстоювати право містян на чисте навколишнє середовище

Сьогодні брала участь у дуже цікавому і корисному заході в Мінприроди. До Міністерства приїхали місцеві депутати і місцеві активісти з Кривого Рогу відстоювати право містян на чисте навколишнє середовище від зазіхань Рината-«не на ніч буде сказано»-Ахметова.

Ринат Леонідович просто вирішив побудувати завод з виробництва мінеральних добрив прямо посеред житлової забудови у Кривому Розі.

Так, це дико звучить навіть для Ахметова, але саме пакет з проханням погодити звіт про оцінку впливу на довкілля нового хімзаводу до Мінприроди нещодавно подали структури донецького олігарха.

Ви не подумайте, я тільки за нові заводи в Україні. Але не ціною життя і здоров’я українців.

Дивіться, що ми маємо у Кривому Розі, і про що сьогодні Криворіжани говорили з чиновниками Мінприроди.

По-перше, завод Ахметов хоче розташувати з навітряної сторони житлових масивів міста, у яких мешкає більше ста тисяч людей – роза вітрів, яку я сьогодні бачила в документах, прямо на це вказує. Уявіть собі хімкомбінат, в одному кілометрі від свого будинку. У холод і в спеку, вдень і вночі вітер несе вам у двір сморід і мікрочастки хімреактивів, від яких жовтіє трава і сохнуть дерева, а ваші діти не знають, куди себе діти від задухи… У мене кулаки стискаються навіть від однієї думки про це…

По-друге, схоже, ніхто не аналізував розташування джерел водопостачання та стан підземних вод в районі цього проммайданчику. На відстані 2 кілометри пролягає канал Дніпро-Кривий Ріг, воду з якого п’є більшість міста. А підземні води весною у цьому районі піднімаються ледь не до поверхні. Можете собі уявити, що буде коли частки і відходи сульфатного виробництва масово і системно потраплятимуть у питну поду? Це виглядає страшніше за Чорнобиль.

Йдемо далі. У виробничому цеху заплановано функціонування велетенських печей, що розігріватимуть сульфат амонію. Температура в печах буде в районі 200 градусів, але у звіті Ахметова сказано, що сульфат амонію нагріватиметься в них лише до 60. Дивно, правда? А знаєте, що буває, коли сульфат амонію нагрівається вище 140С? Він розкладається на гідросульфат і аміак. Аміак, як всі знають, має надзвичайно їдкий запах, є дуже токсичним і пожежонебезпечним. Думаю, мало хто хоче отримати стабільне джерело аміаку неподалік від свого будинку.

Багато різних нормативів порушує Ринат Леонідович у поданих до Мінпророди документах. Але ось що найбільше вражає. Чинне законодавство передбачає, що у таких випадках заявник пропонує державі, крім основного, кілька альтернативних варіантів розташування свого небезпечного виробництва. Так от, Ахметов не запропонував жодної альтернативи. Мовляв, хочу будувати хімзавод тільки посеред житлової забудови.

У вас це, мабуть, не вкладеться в голові, але виглядає, що такі от безальтернативні плани у найбагатшої людини в Україні виключно з метою економії. Ну навіщо будувати нові ангари, якщо в тебе посеред Кривого Рогу простоюють будівлі цехів, які можна так вдало «приспособить»? Жлобство ес із.

Хоча ні. Не всі цехи простоюють. Сьогодні мешканка Кривого Рогу, що мешкає якраз в тій злощасній забудові, умовно кажучи, через паркан з виробництвом ТОВ «Метінвест-КРМЗ» розказувала про жахливий сморід, який стоїть у їхньому районі вже багато-багато років. «А це, нещодавно, каже вона, сморід на два тижні припинився. Ми потім взнали, що до них перевірка приїзжала». Виявляється, щось може працювати і не смердіти.

Не можу не подякувати за активну позицію нашим Криворізьким активістам. Ваша активність – реальний бар’єр на шляху людоїдських намірів Ахметова.

Але вдячна також і працівникам Мінприроди за конструктив. Сподіваюся, Сергій Лук’янчук і Марина Шимкус будуть максимально виваженими і відповідно до чинного законодавства не будуть погоджувати розташування хімічного виробництва посеред великого міста. Остап Семерак, прошу проконтролювати.

Я бачу своє завдання у максимально широкому висвітленні цих подій і повноцінному застосуванні заходів депутатського контролю. Якщо в нашій країні почнуть будувати хімзаводи посеред мегаполісів, буду вважати це своєю особистою поразкою.

Але я впевнена в перемозі і настрій маю позитивний! Як завжди!:))

Вікторія Войціцька
object(WP_Term)#13150 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13151 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті